Spółka odliczy wydatki na imprezę branżową dla pracowników
Kwoty poniesione na organizację uroczystości mających na celu podkreślenie znaczenia sektora, w części przypadającej na obecnych i byłych zatrudnionych, mogą stanowić podatkowe koszty pośrednie w dacie poniesienia, jeśli nie noszą znamion wystawności
Tak wynika z interpretacji Izby Skarbowej w Łodzi z 13 lutego 2013 r. (IPTPB3/423- 429/12-3/GG).
Spółka prowadzi działalność w sektorze górniczo–energetycznym i zwyczajowo organizuje uroczystości podkreślające znaczenie tej branży. Obchody takich świąt obejmują m.in. imprezy o charakterze otwartym, w których uczestniczą obecni i byli pracownicy spółki oraz osoby trzecie (np. przedstawiciele władz, społeczności lokalnych, czy firm współpracujących ze spółką).
W związku z organizacją imprez spółka ponosi wiele kosztów, m.in. koszty przejazdu, zakwaterowania uczestników, wynajęcia sali, usług gastronomicznych itp. Wszystkie wydatki finansowane są ze środków obrotowych. Spółka zwróciła się do organu podatkowego z pytaniem czy wydatki ponoszone przez nią na organizację takich imprez o charakterze otwartym mogą być kosztami uzyskania przychodów, a jeżeli tak, to w którym momencie powinny zostać ujęte.
Zdaniem spółki, wszystkie wydatki poniesione na organizację takich imprez są jej kosztami podatkowymi, gdyż mają znaczący wpływ na źródło...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta