Zarobić na nadwyżce gotówki
Na lokacie czasem zarobić można więcej, ale z rachunku oszczędnościowego pieniądze można wypłacić w każdej chwili. Którą formę oszczędzania wybrać? - Wszystko zależy od tego czy będziemy nagle potrzebować zgromadzone środki czy też nie - tłumaczą bankowcy.
Pani Agnieszka jest wieloletnią klientką Pekao S.A. Od pół roku ma rachunek oszczędnościowy „Dobry Zysk": - Wpłacam tam wolne środki, o których wiem, że w razie potrzeby mogę z nich skorzystać. Wadą tego rachunku jest to, że sumy do 5 tys. zł w ogóle nie są oprocentowane - tłumaczy.
Jak poinformował nas bank oprocentowanie na rachunku oszczędnościowym „Dobry Zysk" wynosi od 1,55 do 2,75 proc. Z kolei właścicielom e-lokaty Pekao S.A. proponuje oprocentowanie w wysokości od 1,2 do 2 proc. na trzy miesiące, a osoby, które założą, iż pieniądze będą trzymać przez rok, mogą liczyć na odsetki w wysokości 2,5 - 2,7 proc.
Zdaniem Justyny Rysiak, z Pekao S.A. lokatę najlepiej jest założyć wtedy, kiedy mamy jakąś sumę pieniędzy, która nie będzie nam potrzebna w...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta