Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Złoty czeka na dane

28 maja 2013 | Ekonomia | prt

O ile poniedziałek na warszawskiej giełdzie upłyną pod znakiem wyraźnych wzrostów tak stosunkowo niewiele działo się wczoraj na rynku walutowym. Przez cały dzień nasza waluta nieznacznie umacniała się zarówno wobec dolara jak i euro.

Za amerykańską walutę popołudniu trzeba było płacić3,24zł. To oponad0,2 proc. mniej niż w piątek. Z kolei euro było wyceniane na4,19zł czyli tyle samo co na zakończenie ubiegłego tygodnia. Niewielka zmienność z jaką mieliśmy do czynienia w poniedziałek na rynku walutowym nie jest jednak wielkim zaskoczeniem. Kalendarz danych makroekonomicznych był pusty a do tego wolne mieli inwestorzy w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii.

Niewykluczone, że z niewielką zmiennością będziemy borykali się również dzisiaj. Kalendarz danych makro znowu jest ubogi. Inwestorzy czekają już na środę, kiedy to poznamy m.in. dane dotyczące wzrostu gospodarczego w Polsce. Dzień później analogiczny odczyt poznamy ze Stanów Zjednoczonych. Na to jednak krajowi inwestorzy zareagują dopiero w piątek, gdyż czwartek jest u nas dniem wolnym.

Niewiele działo się wczoraj również narynku obligacji. 10- letnie papiery miały wczoraj rentowność napoziomie3,43 proc.

Wydanie: 9547

Wydanie: 9547

Spis treści
Zamów abonament