Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Podatnik może złożyć wniosek o zmianę decyzji ostatecznej

28 maja 2013 | Dobra Firma | Regina Drabik
Wzór wniosku o zmianę decyzji ostatecznej
źródło: Rzeczpospolita
Wzór wniosku o zmianę decyzji ostatecznej

Gdy już po wydaniu i doręczeniu firmie rozstrzygnięcia, zmienią się okoliczności, które miały wpływ na ustalenie jej zobowiązania wobec fiskusa, ma ona prawo zwrócić się do urzędu o zweryfikowanie wcześniejszego werdyktu

- Naczelnik urzędu skarbowego wydał decyzję określającą naszej spółce wysokość zobowiązania podatkowego. Decyzja jest ostateczna. Początkowo się z nią zgadzaliśmy, ale wystąpiły nowe okoliczności, które powodują, że określona w niej wysokość podatku nie jest w chwili obecnej prawidłowa i właściwa. Co zrobić w takiej sytuacji ? – pyta czytelnik.

Jeżeli fiskus wydał decyzję, która ustala lub określa wysokość zobowiązania podatkowego na dany okres, i decyzja ta jest już decyzją ostateczną, to mimo wszystko, w niektórych przypadkach może ona być zmieniona przez ten organ podatkowy, który ją wydał. Te przypadki to zmiana okoliczności faktycznych mających wpływ na ustalenie lub określenie wysokości zobowiązania, jeżeli ta zmiana nastąpiła już po doręczeniu decyzji.

Przy czym skutki...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9547

Wydanie: 9547

Spis treści
Zamów abonament