Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Pomażanie przez inwestowanie

28 maja 2013 | Oszczędności

Obniżki stóp procentowych przez RPP, a tym samym spadające oprocentowanie depozytów, będzie zwiększało zainteresowanie innymi formami inwestowania. Ostatnie dwa miesiące pokazują duże ożywienie na rynku funduszy inwestujących w obligacje skarbowe oraz korporacyjne. To trend, który może się utrzymać na dłużej przy kolejnych cięciach stóp i niezadowoleniu klientów z ofert depozytowych – twierdzą specjaliści.

Banki proponują szereg produktów, które mogą spełniać różne potrzeby: od lokat, kont oszczędnościowych po fundusze inwestycyjne czy produkty strukturyzowane w formie lokat, obligacji, polis inwestycyjnych. – By wybrać odpowiedni, warto zadać sobie pytanie czy dla osiągnięcia wyższego zysku jesteśmy w stanie zaakceptować wyższe ryzyko, czy najważniejsza jest dla nas gwarancja kapitału oraz dostęp do środków?...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9547

Wydanie: 9547

Spis treści
Zamów abonament