Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Wysokość budynku nie może przekroczyć 40 metrów

28 maja 2013 | Orzecznictwo | Arkadiusz Jaraszek

OBOWIĄZKI Organ musi ocenić zgodność projektu z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego przed wydaniem pozwolenia na budowę. Gdy ocena wypadnie negatywnie, nie może wydać decyzji zgodnej z wnioskiem inwestora.

Spółka wystąpiła o wydanie decyzji o pozwoleniu na budowę. Prezydent miasta nałożył na nią obowiązek uzupełnienia wniosku m.in. o prawomocną decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach dla realizacji inwestycji i korektę treści projektu budowlanego dotyczącą wysokości planowanego obiektu oraz oddziaływania inwestycji na tereny sąsiednie. Zobowiązał też inwestora do przedstawienia projektu zagospodarowania terenu (opracowanego na kopii aktualnej mapy zasadniczej) wraz z udokumentowaniem dostępu do drogi publicznej oraz uzupełnienie treści projektu budowlanego o właściwy...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9547

Wydanie: 9547

Spis treści
Zamów abonament