Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Stolica premiuje własną spółkę

28 maja 2013 | Ekonomia | Aneta Stabryła
Reforma śmieciowa ma sprawić, że mniej odpadów będzie składowanych
źródło: Rzeczpospolita
Reforma śmieciowa ma sprawić, że mniej odpadów będzie składowanych

Tak uważają przedstawiciele firm, które zaskarżyły warunki przetargu na odbiór odpadów w Warszawie do Krajowej Izby Odwoławczej.

Posiedzenie Izby odbędzie się dziś. Wśród zarzutów przedsiębiorstw, które wniosły odwołanie do KIO, są między innymi te dotyczące systemu punktowania ofert. W przetargu nieograniczonym na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych w Warszawie miasto 55 punktów przyzna firmie, która zaoferuje najniższą cenę, 10 punktów oferentowi, który zadeklaruje, że będzie odbierał odpady samochodami z silnikami emitującymi mniejsze ilości spalin (Euro V) i aż 35 punktów temu, kto najwięcej nieposegregowanych odpadów komunalnych podda procesom biologicznym lub termicznym.

Wysypiska górą

Kontrowersje wywołało m.in. kryterium odnoszące się do ilości zmieszanych odpadów komunalnych deklarowanych do biologicznego przekształcania. - Zamiast premiować odzysk i recykling, miasto dodatkowe punkty przyznaje za przetworzenie biologiczne odpadów, z...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9547

Wydanie: 9547

Spis treści
Zamów abonament