Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Na razie bez paniki z CO2

28 maja 2013 | Ekonomia | Karolina Baca-Pogorzelska
źródło: Archiwum

Wiceminister środowiska mówi o backloadingu i szczycie klimatycznym.

Zbliża się czerwiec, a tym samym wraca temat backloadingu, czyli tymczasowego wycofania z rynku 900 mln praw do emisji CO2, by podbić ich cenę. Czego możemy się spodziewać w najbliższych dniach?

Beata Jaczewska: Zdania ciągle są podzielone. Np. posłanka z Finlandii, państwa postrzeganego jako proekologiczne, prowadzi mocną kampanię, by Parlament Europejski zdania nie zmieniał (w kwietniu odrzucił propozycje backloadingu i odesłał sprawę do ENVI – komisji środowiska – red.). Takich podziałów, które zaprzeczają tradycyjnym układom głosów, jest dużo.  ENVI musi uwzględnić sprzeciw europarlamentarzystów, jednak mamy sygnały, że chce przedstawić ponownie te same, odrzucone już propozycje. Głosowanie ENVI planowane jest 19 czerwca, a głosowanie na sesji plenarnej PE 2 lipca. Nowe propozycje ENVI poznamy jakiś tydzień przed głosowaniem i wtedy będziemy mogli lepiej ocenić szanse tej inicjatywy. Razem z ministrem Korolcem wybieramy się wcześniej do Brukseli, by jeszcze raz porozmawiać z eurodeputowanymi o tej sprawie i przedstawić punkt widzenia naszego rządu. Zwłaszcza że...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9547

Wydanie: 9547

Spis treści
Zamów abonament