Podatnik może żądać pisemnego wyjaśnienia wątpliwości dotyczących decyzji
Gdy rozstrzygnięcie jest niejasne, budzi wątpliwości albo gdy strona ma trudności w ustaleniu wynikającego z niego zakresu swoich uprawnień lub obowiązków, ma prawo złożyć wniosek o wytłumaczenie jego treści.
Urząd skarbowy wydał decyzję określającą naszej spółce wysokość zobowiązania podatkowego w VAT za październik 2012 roku w kwocie 660 zł. Niestety, inny zakres przedmiotowy jest w rozstrzygnięciu, a inny w uzasadnieniu. W jaki sposób zwrócić uwagę fiskusowi, że w zasadzie, to z tej treści decyzji nie dowiedzieliśmy się o co chodzi. Czy można przy okazji żądać uzupełnienia takiej decyzji? – pyta czytelnik.
Organ podatkowy wydający decyzję ma obowiązek wyjaśnić w drodze postanowienia wątpliwości co do treści decyzji, jeśli strona zgłosi takie żądanie. Na takie postanowienie strona może złożyć zażalenie w terminie 7 dni od daty doręczenia postanowienia (art. 215 § 2 i 3 w związku z art. 236 § 2 ordynacji podatkowej).
Wyjaśnienie wątpliwości co do treści decyzji jest potrzebne wtedy, gdy jej treść jest...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta