Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Olimpijska zima ze Stochem

22 listopada 2013 | Sport | Krzysztof Rawa
Od lewej: Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła i Maciej Kot, czyli trzecia drużyna tegorocznych mistrzostw świata w Val di Fiemme
autor zdjęcia: Piotr Nowak
źródło: Fotorzepa
Od lewej: Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła i Maciej Kot, czyli trzecia drużyna tegorocznych mistrzostw świata w Val di Fiemme

W sobotę w Klingenthal start Pucharu Świata. Główny cel dla wszystkich: igrzyska w Soczi.

Będzie trochę inaczej. Klingenthal pierwszy raz otworzy rywalizację. Już w zeszłym roku nie było listopadowego wyjazdu do Kuusamo, między wichry i zadymki Laponii. Przyszedł czas na nowe pomysły, które z otwarcia zrobią święto nart, a nie walkę z pogodą.

Walter Hofer, niezłomny dyrektor Międzynarodowej Federacji Narciarskiej ds. Skoków, tłumaczy zmiany rozsądnie. – Nowoczesna technologia pozwala organizować zawody przy dodatnich temperaturach. Udało się tak zrobić podczas próby przedolimpijskiej w Soczi, więc pomyśleliśmy o środkowej Europie, znaleźliśmy chętnych w Klingenthal, aplikacja została przyjęta, także dlatego, że wcześniejsze konkursy, letnie i zimowe, zawsze wypadały tam bardzo dobrze, nawet w trudnych warunkach – mówił.

Niemiecka skocznia (Vogtland-Arena), zbudowana w 2005 roku za 15 mln euro, ma dobrą opinię, jest nowoczesna i wygodna (kolejka szynowa dla skoczków i 30 tys. miejsc dla widzów). Tradycje skoków narciarskich w tej części Saksonii sięgają początków XX wieku. Położenie blisko czeskiej granicy, w Rudawach, też pomaga. Śniegu nie zabraknie, czeka w górskim magazynie od lutego.

Prezes marzyciel

Reprezentacja Polski zna dobrze to miejsce, bo w ostatnich latach Klingenthal coraz częściej...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9696

Wydanie: 9696

Spis treści

Polskie Meble

Zamów abonament