Polskie Radio już w cyfrze...
Wejście w świat nowych technologii wymaga od nadawców radiowych różnicowania oferty programowej – pisze przewodniczący Rady Nadzorczej Polskiego Radia SA.
Pierwszego października Polskie Radio zainaugurowało transmisję cyfrową swojego sygnału, otwierając w ten sposób nową epokę radia w Polsce. Po transmisji na falach średnich i długich, a następnie ultrakrótkich, po niezwykle szybkim rozwoju radia w Internecie przychodzi czas na radio cyfrowe.
Po bezprzewodowym telegrafie (1895 r.), obecności na falach średnich i długich (1922 r.), transmisji na UKF i zminiaturyzowanych radioodbiornikach tranzystorowych (1955 r.) w połowie lat 90. radio żwawo weszło w czwartą fazę swojego rozwoju, gdy w Internecie pojawił się „streaming", zaś komputery zostały „włączone" do sieci internetowej. Zgodnie z zawołaniem rewolucji technologicznej radio, podobnie jak inne media, może w ten sposób docierać „wszędzie – do wszystkich – zawsze".
Publiczne stacje radiowe dysponują wymarzonym kapitałem programowym w postaci gromadzonych zasobów archiwalnych
Jednakże po kilkunastu latach obecności radia w sieci można się zastanawiać, czy rzeczywiście Internet stał się tak atrakcyjną platformą przekazu radia, jak to się wydawało jeszcze kilka lat temu. Przecież nie wszyscy dysponują szybkim i mocnym łączem telekomunikacyjnym, i to jeszcze bez opłat i z dodatkowymi danymi. Komputery, których używamy, nie zawsze są wystarczająco szybkie i z obszerną pamięcią, by umożliwić słuchania radia z dobrą jakością dźwięku. Poza tym...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta