Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Wyborcy pożegnali się z Palikotem

27 maja 2014 | Publicystyka, Opinie | Piotr Semka
autor zdjęcia: Darek Golik
źródło: Fotorzepa

Ważnym wydarzeniem jest powrót do centrum polityki Marka Jurka. To jeden z najciekawszych polityków ostatniego 25-lecia. Ma on szansę znów stać się jednym z najbardziej wyrazistych przedstawicieli opinii katolickiej. Europarlament, w którym kwestie cywilizacyjne są bardzo gorącym tematem, to idealne pole dla działalności Jurka – uważa publicysta.

W każdych wyborach liczy się to, kto jest ich zwycięzcą. Donald Tusk próbował tę prawidłowość wykorzystać. Dał temu wyraz w niedzielny wieczór, gdy był przekonany, że to jego ugrupowanie wygrało wybory do Parlamentu Europejskiego. Takie podejście zemściło się na nim już następnego poranka, kiedy się dowiedział, że w wynikach z 91 proc. komisji prowadzi Prawo i Sprawiedliwość.

Po sześciu kolejnych porażkach PiS znalazł się w miejscu, w którym można spokojnie się zastanowić nad kampanią przez wyborami samorządowymi na jesieni i parlamentarnymi w przyszłym roku. Jarosław Kaczyński pokazał, że jest niezniszczalny. Przede wszystkim rezultat, który osiągnął, jest dowodem na to, że ludzie, czując zagrożenie ze strony Moskwy i Władimira Putina, wolą stawiać na sprawdzonego długodystansowca niż na młodszych i mniej doświadczonych jego...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9848

Wydanie: 9848

Spis treści

Ściągawka przedsiębiorcy

Zamów abonament