Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Jestem spokojny o kolejne wybory

27 maja 2014 | Kraj | Andrzej Stankiewicz
Rafał Grupiński nie przewiduje rewolucji w PO
autor zdjęcia: Jerzy Dudek
źródło: Fotorzepa
Rafał Grupiński nie przewiduje rewolucji w PO

Mobilizacja naszego elektoratu była mniejsza niż w poprzednich wyborach. Widać, że Polacy przestali się bać PiS – mówi szef Klubu Parlamentarnego PO Rafał Grupiński

Rz: W poprzednich eurowyborach w 2009 r. Platforma zdobyła ponad 44 proc. poparcia, przy wyniku PiS na poziomie 27 proc. Teraz mamy prawie remis. Znaczy to, że masowo uciekli od was wyborcy.

Rafał Grupiński: Mobilizacja naszego elektoratu była mniejsza niż w poprzednich wyborach i stąd słabszy wynik, lecz żadne inne ugrupowanie na tym nie skorzystało. Nasi wyborcy nie wybrali innej opcji – nikt nie dołączył do prowadzącej dwójki.

To rzeczywiście kluczowe i dla was, i dla PiS. Ale nawet jeśli część wyborców PO nie poszła głosować, to sporo w tym waszej winy. Chyba są po prostu rozczarowani?

Pięć lat temu głosowanie odbywało się świeżo po tym, gdy PiS wraz z Samoobroną rządził krajem. To przełożyło się na decyzje wyborcze Polaków, którzy w zdecydowanej...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9848

Wydanie: 9848

Spis treści

Ściągawka przedsiębiorcy

Zamów abonament