Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

KNF prześwietla firmy ubezpieczeniowe

27 maja 2014 | Ekonomia i Rozwój
KNF: Część firm sprzedaje polisy Poniżej opłacalności
źródło: Rzeczpospolita
KNF: Część firm sprzedaje polisy Poniżej opłacalności

Nadzór jest zaniepokojony niskimi cenami polis oferowanych przez polskie oddziały zagranicznych koncernów. Ale nie podlegają one jego kontroli.

Elżbieta Glapiak

Komisja Nadzoru Finansowego chce większej kontroli nad oddziałami zagranicznych zakładów ubezpieczeń. Nadzór jest zaniepokojony niskimi cenami, jakich oddziały zagranicznych ubezpieczycieli chcą za sprzedawane u nas polisy – zwłaszcza komunikacyjne. Z naszych informacji wynika, że chodzi o takie firmy jak Proama czy AXA Direct. Działalność poprzez oddział prowadzi też u nas Liberty Direct.

KNF obawia się, że stosując tak niskie stawki ubezpieczeniowe, mogą one mieć problemy z wypłatą świadczeń i pokryciem kosztów funkcjonowania. W ub.r. wysłała nawet do swoich odpowiedników we Francji i Czechach pisma, w których wyraziła wątpliwości co do adekwatności wysokości składki w odniesieniu do ewentualnych świadczeń, po jakie mogą się...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9848

Wydanie: 9848

Spis treści

Ściągawka przedsiębiorcy

Zamów abonament