Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Na przełomie lat trzeba stosować przepisy przejściowe

04 czerwca 2014 | Prawo i praktyka | Andrzej Sroka

Aby prawidłowo rozliczyć się z fiskusem z transakcji realizowanych pod koniec ubiegłego roku i na początku bieżącego, należy prawidłowo określić moment, w którym dana czynność została wykonana.

Zmiana zasad powstawania obowiązku podatkowego w VAT powoduje, że podatnik powinien znać art. 7 ustawy zmieniającej (ustawa z 7 grudnia 2012 r. o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług i niektórych innych ustaw, DzU z 2013 r. nr 35). To przepis przejściowy, wskazujący, którymi regulacjami należy się posługiwać w odniesieniu do czynności wykonanych na przełomie 2013 i 2014 roku.

Zgodnie z art. 7 ust. 1 ustawy zmieniającej w przypadku czynności wykonanych przed 1 stycznia 2014 r. obowiązek podatkowy powstaje zgodnie z art. 19–21 ustawy o VAT w brzmieniu obowiązującym przed tym dniem.

Zatem zasadą jest, że rozliczając transakcje na przełomie lat 2013 i 2014, należy brać pod uwagę moment wykonania czynności. Transakcje zrealizowane do 31 grudnia 2013 r....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9855

Wydanie: 9855

Spis treści
Zamów abonament