Wymówienie e-mailem skuteczne, ale łatwo je podważyć
Szef może przekazać pracownikowi powody wręczenia wypowiedzenia bezterminowego angażu w korespondencji elektronicznej, ale powinien to opatrzyć certyfikowanym podpisem.
Jeżeli pracodawca nie chce kontynuować współpracy z zatrudnionym na czas nieokreślony i zamierza wymówić mu umowę, musi przestrzegać pewnych warunków formalnych. Po to, aby nie narazić się na zarzut, że wypowiedzenia dokonał w sposób niezgodny z prawem.
W oświadczeniu o zwolnieniu trzeba więc pouczyć etatowca o prawie odwołania się od tej decyzji do właściwego sądu pracy, ewentualnie pisemnie skonsultować zamiar jego zwolnienia z zakładową organizacją związkową. Wolę rozstania artykułuje przy tym na piśmie, wskazując jego przyczyny: prawdziwe, rzeczywiste i konkretne (art. 30 § 3–4 k.p.).
Czytelnik zastanawia się, czy wysłanie podwładnemu e-maila zawierającego informację o wypowiedzeniu bezterminowego angażu z uzasadnieniem jest...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta