Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Parking dla klientów to nie droga wewnętrzna

13 czerwca 2014 | Dobra Firma | Dorota Gajos-Kaniewska

Plac przed sklepem z jezdniami zapewniającymi dojazd do centrum handlowego i miejscami postojowymi dla klientów nie jest drogą wewnętrzną i podlega podatkowi od nieruchomości.

Czego dotyczył spór

Spółka prowadząca centrum handlowe wystąpiła o stwierdzenie nadpłaty w podatku od nieruchomości. Nieruchomość, której dotyczył podatek, to położony przy centrum handlowym utwardzony plac z miejscami postojowymi dla samochodów, chodnikami dla pieszych, nawierzchniami jezdnymi i handlowymi. Zdaniem spółki danina nie należała się, gdyż drogi wewnętrzne nie podlegają opodatkowaniu podatkiem od nieruchomości.

Nie zgodził się z tym prezydent miasta, a samorządowe kolegium odwoławcze utrzymało w mocy jego decyzję. Uznało, że skoro grunty, których dotyczy sprawa, nie zostały sklasyfikowane w ewidencji gruntów jako drogi oznaczone symbolem „dr", to nie może być mowy o tym, aby były na nich...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9863

Wydanie: 9863

Spis treści
Zamów abonament