Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Awantura o tanie loty przez Atlantyk

13 czerwca 2014 | Ekonomia i rynek
Portugalczycy najdrożsi, norwegowie najtańsi
źródło: Rzeczpospolita
Portugalczycy najdrożsi, norwegowie najtańsi

Transport. Amerykanie wstrzymali zgodę na połączenia niskokosztowej linii z Europy do USA. Nijak się to ma do umowy między UE i USA o otwartym niebie i może stać się przeszkodą w negocjowaniu umowy o wolnym handlu między Stanami a Unią (TTIP).

W środę Izba Reprezentantów USA zablokowała pozwolenie dla Norwegiana, wprowadzając poprawkę do porozumienia o otwartym niebie, jakie Waszyngton i Bruksela podpisały w 2007 roku. Uznano, że pochodząca z Europy linia nie jest w stanie zagwarantować poziomu bezpieczeństwa lotów wymaganego na rynku USA. – Uniemożliwiliśmy praktyki, które pozwoliłyby na oferowanie podróży o obniżonym poziomie bezpieczeństwa, tylko po to, by ludzie byli w stanie oszczędzić kilka dolarów – mówił po głosowaniu republikański senator Peter DeFazio.

W tej sytuacji nie ma co marzyć o tym, abyśmy szybko mieli szansę polecieć na trasie Warszawa–Nowy Jork i z powrotem za ok. 1400 zł,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9863

Wydanie: 9863

Spis treści
Zamów abonament