Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE
POPRZEDNI ARTYKUŁ Z WYDANIA NASTĘPNY ARTYKUŁ Z WYDANIA

Przemyślany outsourcing pomaga w biznesie

13 czerwca 2014 | Doradca Firmy
źródło: Rzeczpospolita

Korzystanie z usług outsourcingowych to niekiedy wręcz konieczność, ale trzeba się zastanowić, co i kiedy warto zlecić zewnętrznej firmie.

Po co się męczyć, skoro ktoś cię może wyręczyć - tak mógłby brzmieć slogan reklamowy firmy oferującej swoje usługi innym przedsiębiorcom. I coś w tym jest, bo można mieć wszystko na głowie, ale trzeba sobie zadać pytanie, czy ma to sens. W wielu przypadkach zlecenie wykonania pewnych usług komuś innemu pozwala skupić się na głównej działalności i rozwoju firmy.

Najczęściej w outsourcing oddaje się zadania związane z obsługą informatyczną, funkcje administracyjne i finansowe, logistykę. A głównym celem outsourcingu jest redukcja kosztów w firmie, choć nie tylko. Może się jednak okazać, że taniej jest zatrudnić firmę do obsługi kwestii finansowych i kadrowych aniżeli utrzymywać cały dział. Podobnie jest z zadaniami z zakresu IT. Przedsiębiorcom nie zawsze opłaca trzymać się w gotowości informatyków, np. w dziale help desk, skoro może się okazać, że z ich usług wystarczy korzystać od...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
POPRZEDNI ARTYKUŁ Z WYDANIA NASTĘPNY ARTYKUŁ Z WYDANIA
Wydanie: 9863

Wydanie: 9863

Spis treści
Zamów abonament