Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Są sposoby na grillujących sąsiadów

13 czerwca 2014 | Prawo | Renata Krupa-Dąbrowska
autor zdjęcia: Paweł Gałka
źródło: Rzeczpospolita

Zwyczaje | Choć przepisy nic nie mówią o smażeniu kiełbasek na balkonie i papierosach, nie znaczy to, że nie ma ograniczeń.

Sezon letni sprzyja korzystaniu z balkonów i tarasów w blokach. Jednak sąsiad palący papierosy na balkonie obok albo rozpalający co weekend grilla może być dla innych mieszkańców uciążliwy. Podobnie może być w wypadku palenia papierosów na klatce schodowej. Nie każdy chce bowiem wdychać dym, a grill na balkonie może stanowić zagrożenie pożarowe.

Regulamin to podstawa

Najlepszym rozwiązaniem problemu jest w takim przypadku rozmowa z sąsiadem. Tyle że nie zawsze to skutkuje. Nie ma też co liczyć na przepisy, bo te nic nie mówią na ten temat wprost. Mimo to są sposoby, by „wpłynąć" na niewygodnego sąsiada.

Przede wszystkim odpowiednie zapisy można wprowadzić w regulaminie porządku domowego. Posiadają go spółdzielnie mieszkaniowe oraz niektóre wspólnoty mieszkaniowe. Regulamin dotyczy mieszkańców danego budynku. Zazwyczaj wisi na tablicy informacyjnej w bloku albo na stronie internetowej, jeżeli taką wspólnota lub spółdzielnia posiada, a jeśli tam nie uda się go znaleźć, to na pewno posiada go administracja spółdzielni lub zarząd wspólnoty.

Okazuje się, że w wielu...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9863

Wydanie: 9863

Spis treści
Zamów abonament