Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Nie wolno wprowadzać w błąd co do przedmiotu działalności

13 czerwca 2014 | Dobra Firma | Leszek Jaworski

Nazwa zakładu leczniczego dla zwierząt musi wynikać z jego rodzaju i przedmiotu działalności. Nie jest dopuszczalne zastosowanie oznaczenia dla zakładu, które obejmowałoby jednocześnie dwie kategorie zakładów.

Wraz ze wspólnikiem zamierzamy zarejestrować zakład leczniczy dla zwierząt pod nazwą „Przychodnia Weterynaryjna Lecznica Zwierząt s.c.". Czy taka nazwa zakładu będzie prawidłowa? – pyta czytelnik.

Nie,

ponieważ nazwa ta zawiera dwie kategorie zakładu leczniczego dla zwierząt. Naczelny Sąd Administracyjny w wyroku z 30 października 2007 r. (II OSK 1427/2006) stwierdził, że nie jest dopuszczalne zastosowanie nazwy dla jednego zakładu, która obejmowałaby jednocześnie dwie grupy (kategorie) zakładów leczniczych dla zwierząt, tj. np. przychodnia i lecznica. Zakład będący przychodnią weterynaryjną musi mieć stosowne do tego oznaczenie, wyróżniające go od innych kategorii...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9863

Wydanie: 9863

Spis treści
Zamów abonament