Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Nowy wspaniały świat Putina

13 czerwca 2014 | Publicystyka, Opinie | Andriej Piontkowski
źródło: www.isratop.com

Ambicja rosyjskiego przywódcy nie jest efektem patologicznego pragnienia władzy. To skutek całkowicie realnych obaw o własne bezpieczeństwo – pisze politolog.

Trzy miesiące po obaleniu przez manifestantów ukraińskiego prezydenta Wiktora Janukowycza i jego rządu, co wywołało falę niepokojów i chaosu, kraj wybrał nowego przywódcę. Ale kluczową postacią dla przyszłości Ukrainy jest Władimir Putin, który, kiedy tylko nadarzyła się okazja, wysłał wojska, by zająć Krym. Na razie prezydent Rosji popycha Ukrainę w stronę czegoś znacznie groźniejszego niż nowa zimna wojna.

Nie skończyć jak Kaddafi

Kreując się na głównego twórcę przyszłości Rosji, Putin ułatwił zadanie tym, którzy chcą zrozumieć ten kraj. Jego działania mają jeden cel i nie chodzi o imperialne ambicje, o jakie zwykle się go posądza. Wszystkie działania podporządkowane są temu, by Putin mógł rządzić Rosją do końca swego życia.

Ambicja rosyjskiego przywódcy nie jest efektem patologicznego pragnienia władzy. To skutek całkowicie realnych obaw o własne...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9863

Wydanie: 9863

Spis treści
Zamów abonament