Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Minister oszczędza na szkoleniach sędziów

13 czerwca 2014 | Prawo | Agata Łukaszewicz

Temida | Wszystkie zaplanowane na ten rok szkolenia wyjazdowe zostają odwołane – taką informację dostali dyrektorzy wszystkich sądów w Polsce.

agata Łukaszewicz

Ustawa o ustroju sądów powszechnych nakłada na sędziów obowiązek stałego szkolenia się. Każdy ma poświęcić na zgłębianie wiedzy pięć dni w ciągu roku. Ten rok zapowiada się jednak oszczędnie, a dokładnie – bez szkoleń wyjazdowych. Dyrektorzy wszystkich sądów apelacyjnych otrzymali pismo informujące o odwołaniu takich zajęć do końca 2014 r. Sędziowie są oburzeni.

„Wszelkie próby ograniczania możliwości organizowania szkoleń poprzez kierowanie do sądów pism przez urzędników Ministerstwa Sprawiedliwości budzą zdecydowany sprzeciw" – pisze Stowarzyszenie Sędziów Polskich Iustitia.

Nie każdy sąd w Polsce ma warunki lokalowe, by organizować zajęcia na miejscu

– To wyjątkowy rok – zapewnia „Rz" Wojciech Hajduk, wiceminister sprawiedliwości, który potwierdza przesłanie pisma. Zdaniem MS szkolenia w siedzibach sądów są tańsze i dzięki temu uda się zaoszczędzić na wykłady z nowej...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9863

Wydanie: 9863

Spis treści
Zamów abonament