13 czerwca 2014 | Sport | Michał Kołodziejczyk
David Luiz (z lewej) bronił, Neymar strzelał – Brazylia pokonała Chorwację 3:1

Brazylia – Chorwacja 3:1 | Gole Neymara i Oscara dały zwycięstwo gospodarzom.

Michał Kołodziejczyk z Sao Paulo

Brazylia rozpoczęła świętowanie. Kiedy po pierwszych nerwowych 30 minutach gospodarze ciągle przegrywali z Chorwacją 0:1, zaczęli akcję, która trwała ponad minutę, a podania wymieniono 40 razy. Po golu Neymara stadion jakby uniósł się w powietrze. 22-latek z Barcelony obwołany został tym, który ma dać Brazylii szóste mistrzostwo świata. Na pytanie, czy nie zje go presja, odpowiedział najlepiej, jak umiał. Strzelił gola.

Brazylię do złota ma prowadzić dzieciak nowych czasów. Neymar był wychowany na gwiazdę, jego życie jest we władaniu sponsorów, kreuje wizerunek tak, jak podpowiadają mu specjaliści. Ten chłopak jednak umie też świetnie grać w piłkę. Znakomicie współpracował z Oscarem, kolejnym młodzieńcem, na którego nie bał się postawić Luiz Felipe Scolari. To jego autorska kadra, nie ma w niej...