Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Spółka, chociaż nie jest kierowcą, płaci za parkowanie

13 czerwca 2014 | Dobra Firma | Leszek Jaworski

W razie nieuiszczenia opłaty za parkowanie obowiązek jej zapłaty co do zasady obciąża właściciela pojazdu. Może on się od niego zwolnić, wskazując konkretną osobę, która pozostawiła pojazd w strefie płatnego parkowania.

Prezydent miasta na podstawie wystawionego przez siebie tytułu wykonawczego wszczął z urzędu postępowanie egzekucyjne w stosunku  spółki z o.o. Tytuł wykonawczy obejmował należności dotyczące opłaty dodatkowej za nieopłacony postój pojazdu w strefie płatnego parkowania. Czy opłata ta nie powinna być dochodzona od konkretnej osoby fizycznej, która pozostawiła dany pojazd w strefie parkowania? – pyta czytelnik.

Nie,

ponieważ z zasady w razie nieuiszczenia opłaty za parkowanie obowiązek jej zapłaty obciąża właściciela pojazdu. W sytuacji przedstawionej przez czytelnika była nim spółka z o.o. Okoliczność, że pojazd zaparkowany został przez osobę fizyczną, nie zmienia faktu, że jego właścicielem jest nadal spółka, która za niego odpowiada. Spółka jako osoba prawna jest...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9863

Wydanie: 9863

Spis treści
Zamów abonament