Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Były pracodawca może być stroną postępowania administracyjnego

13 czerwca 2014 | Dobra Firma | Leszek Jaworski

Wysokość składek na ubezpieczenie wypadkowe uzależniona jest od częstotliwości stwierdzanych w firmie chorób zawodowych.

Państwowa Inspekcja Sanitarna stwierdziła chorobę zawodową narządu słuchu u jednej z pracownic. Nie pracuje już ona w firmie. Czy były pracodawca może być stroną w postępowaniu administracyjnym dotyczącym stwierdzenia choroby zawodowej swojego byłego pracownika? – pyta czytelnik.

Tak.

Były pracodawca może być stroną postępowania administracyjnym dotyczącego stwierdzenia choroby zawodowej swojego byłego pracownika, ponieważ ma on interes prawny. Jak stwierdził Naczelny Sąd Administracyjny w wyroku z 13 września 2011 r. (II OSK 593/2011) wynika on z art. 30 ust. 5 ustawy z 30 października 2002 r. o ubezpieczeniu społecznym z tytułu wypadków przy pracy i chorób zawodowych (dalej: u.u.s.). Wiąże się to z możliwością...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9863

Wydanie: 9863

Spis treści
Zamów abonament