Mała firma też rozlicza się w PFRON
Pracodawcy nie muszą się już obawiać składania korekt na plus. Obecnie fundusz nie blokuje im dofinansowania do czasu wyjaśnienia sprawy.
- Jesteśmy firmą mikro. Zatrudniamy kilka osób niepełnosprawnych. Czy można już swobodnie robić w SODiR korekty na plus? Jakiś czas temu w razie złożenia takiej korekty PFRON wstrzymywał dofinansowanie. Jakie dokumenty wysłać, żeby nie było dodatkowych utrudnień z PFRON? Pomyłki, w związku z którymi musimy złożyć korekty, dotyczą kwot wynagrodzenia chorobowego i zasiłku chorobowego oraz wpisania błędnego wymiaru etatu.
Jak wyjaśnia PFRON, Fundusz nie wstrzymuje obecnie bieżącego dofinansowania. Możliwa jest jedynie – ale nie we wszystkich przypadkach – blokada korygowanej kwoty (tj. zwiększającej wcześniej ustalone saldo). Wówczas PFRON prosi o przesłanie wszystkich dokumentów kadrowo-płacowych udowadniających potrzebę i możliwość zrobienia korekty. Na przykład w przypadku korekty na plus w związku z uzyskaniem nowego orzeczenia podwyższającego stopień prosi o przedłożenie nowego orzeczenia. Może też żądać list płac, wyciągów bankowych, umów o pracę i oświadczenia np. o błędnie wpisanym etacie. Jeśli wszystko będzie się zgadzać i korekta zostanie zrobiona zgodnie z prawem, Fundusz wypłaca pracodawcy kwotę zwiększającą po korekcie.
-
...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta