Za pracą do innego miasta
rekrutacja | Ponad połowa specjalistów i menedżerów akceptuje przeprowadzkę ze względu na zatrudnienie.
Anita Błaszczak
Każdy nowy pracownik wrocławskiego Capgemini Software Solutions Center, który wcześniej przez co najmniej rok pracował lub studiował w miejscowości odległej o minimum 70 km od Wrocławia, dostanie wraz z pierwszą pensją bonus w wysokości 10 tysięcy złotych. Z tą startującą w tym tygodniu "Akcją Relokacja" (ma ona potrwać do końca roku) spółka chce powalczyć o atrakcyjnych kandydatów z innych regionów Polski.
– Zdecydowaliśmy się na akcję w związku z ambitnymi planami wzrostowymi na najbliższe lata. Mamy świadomość, że aktualnie zapotrzebowanie na specjalistów z branży IT we Wrocławiu jest większe niż rynek – wyjaśnia Anna Mikucka, menedżer we wrocławskim centrum Capgemini, która sama jest przykładem relokacji - przeprowadziła się do Wrocławia ze Szczecina.
Mokotów za daleko
Jak wynika z badań firmy rekrutacyjnej Antal International, ponad połowa specjalistów i menedżerów przynajmniej raz w życiu relokowała się ze względu na pracę. – O ile wcześniej Polacy bardziej chętni byli do relokacji za granicę, o tyle w ciągu dwóch–trzech ostatnich lat otworzyli się na migracje zarobkowe w kraju. Choć najczęściej ograniczają swój wybór do kilku dużych miast, jak Warszawa, Wrocław, Poznań czy Kraków – ocenia Paweł Wierzbicki, menedżer firmy rekrutacyjnej Michael Page....
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta