Nie uchroni przed wypadkiem, ale ustrzeże przed bankructwem
Polisy turystyczne | Polak na Hawajach musiał się poddać drenażowi wyrostka. Koszt leczenia i zabiegu wyniósł 70 tys. zł.
Elżbieta glapiak
Polacy coraz chętniej na wakacyjne wypady wybierają odległe, egzotyczne kraje. Jeśli w czasie takiego urlopu zachorujemy lub ulegniemy wypadkowi, koszty leczenia mogą być ogromne. Tego lata poza granice kraju wyjechało około 5 mln rodaków. Większość wykupiła polisy. Mając ubezpieczenie, w razie nieprzewidzianego zdarzenia można poprosić o pomoc towarzystwo.
Poprosiliśmy ubezpieczycieli o przygotowanie listy interwencji i rodzajów wsparcia, o jakie podróżni występowali w czasie tegorocznych wakacji. Na listach znalazły się przeziębienia, ale też poważne operacje. Niektóre wypadki były na tyle groźne, że turyści musieli skrócić swój pobyt i transportem medycznym wrócić do kraju.
Kosztowny transport
Tak właśnie zakończył się trekking Polek w Laosie. Podróżując lokalnym autobusem, stały się ofiarami wypadku. Kierowca na serpentynach stracił panowanie nad pojazdem i autokar przewrócił się na bok. Jedna z turystek trafiła do szpitala z otwartym złamaniem.
– Niezbędna była stabilizacja kości drutami Kirschnera – mówi Piotr Krawczyk, dyrektor operacyjny Mondial Assistance. – Dalsze leczenie mogło być prowadzone w Polsce, dlatego został zorganizowany transport. Koszt leczenia wyniósł 10 tys. zł....
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta