Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Kontrola w formie właściwej do przepisów i potrzeb

17 września 2015 | Praca i ZUS | Rafał Krawczyk

Nadzór nad pracownikami nie może polegać na nieograniczonej inwigilacji ich poczynań i rozmów na terenie zakładu. Nadmierna ciekawość pracodawcy może się dla niego skończyć procesem o naruszenie dóbr osobistych.

Nawet jeśli załoga pracuje dobrze, przełożony musi sprawować nad nią kontrolę. Wynika to z samej istoty stosunku pracy, który polega na podporządkowaniu pracowników pracodawcy. Poszczególne firmy wypracowują różne systemy kontroli nad załogą, poczynając od nieuregulowanego nadzoru sprawowanego przez przełożonych różnych szczebli, przez ścisłe określenie sposobów i trybu kontroli podwładnych w wewnętrznych przepisach. Bardziej pożądany jest oczywiście ten drugi sposób.

Podstawowy problem przy ustalaniu form i zakresu kontroli sprawowanej przez pracodawcę nad podwładnymi wynika z tego, że...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10246

Wydanie: 10246

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament