Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Unikaj obcych, to nie przepłacisz

17 września 2015 | Moje pieniądze
Banki, które nie mają własnych bankomatów, często za darmo udostępniają urządzenia innych firm
źródło: Rzeczpospolita
Banki, które nie mają własnych bankomatów, często za darmo udostępniają urządzenia innych firm

Nawet 4 proc. może kosztować podjęcie gotówki. Ale prowizji łatwo uniknąć

Janina Blikowska

Największy polski bank, PKO BP, ma prawie 3,4 tys. bankomatów. – Ich liczba stale rośnie. Chcemy, aby nasi klienci mieli do nich łatwy dostęp – tłumaczy Iwona Radomska z biura prasowego banku. PKO BP stawia nowe urządzenia tam, gdzie przeprowadza się najwięcej transakcji. Zależy mu też na rozwoju sieci w małych miejscowościach, gdzie do tej pory nie było bankomatów.

Możliwość podejmowania gotówki bez prowizji z obcych bankomatów (korzystanie z urządzeń PKO BP jest bezpłatne) zależy od rodzaju konta. Za usługę taką nie płacą posiadacze m.in. PKO Konta bez Granic czy PKO Konta Pogodnego. Ale już osoby, które mają PKO Konto za Zero czy PKO Konto Rodzica, obciążane są kwotą odpowiadającą 3 proc. wartości transakcji, nie mniejszą niż 5 zł.

Promocja dla młodych

Pekao dysponuje siecią ok. 1,8 tys. bankomatów zlokalizowanych w całym kraju. Klienci tego banku pobierają w nich gotówkę bez dodatkowych kosztów.

– Do końca roku mogą też za darmo podejmować do 300 zł w ramach usługi cash back, robiąc zakupy w ponad 72 tys. sklepów i punktów usługowych w kraju, często w miejscach, w których nie ma bankomatów czy naszych oddziałów – tłumaczy Katarzyna Münnich z Pekao. Dodaje, że klienci coraz chętniej korzystają z tej usługi, bo z miesiąca na miesiąc odnotowywany jest dwucyfrowy...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10246

Wydanie: 10246

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament