Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Banki kuszą niedoświadczonych

17 września 2015 | Moje pieniądze
Fundusze najchętniej wybierane przez zarządzających innymi funduszami
źródło: Rzeczpospolita
Fundusze najchętniej wybierane przez zarządzających innymi funduszami

Jak stawiać pierwsze kroki w inwestowaniu

Jan Morbiato

Od marca do końca sierpnia trzy fundusze inwestycyjne z oferty ING Banku Śląskiego: ING Konto Funduszowe – Pakiet Ostrożny, Pakiet Umiarkowany i Pakiet Dynamiczny, pozyskały 115 mln zł netto (o tyle wpłaty przeważyły nad wypłatami). Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że spośród ponad 12 tys. osób, które zainwestowały w te fundusze, przeszło połowa nie miała do tej pory styczności z jakimikolwiek produktami inwestycyjnymi.

ING to niejedyna instytucja, która postanowiła zawalczyć o niedoświadczonych inwestorów. W Banku Pocztowym spośród ok. 5 tys. klientów, którzy zdecydowali się na fundusze inwestycyjne, 70 proc. po raz pierwszy zainwestowało jakiekolwiek pieniądze. Pocztowy sprzedaje fundusze Ipopema TFI od stycznia tego roku, pozyskując ok. 20 mln zł netto miesięcznie.

Rosnące zainteresowanie funduszami wśród mniej doświadczonych inwestorów potwierdzają również dane o liczbie klientów TFI; liczba ta wzrosła o 10 proc. w ciągu ostatniego roku, na koniec czerwca (ostatnie dostępne dane Analiz Online) wynosiła 2,15 mln osób.

Bankierzy biją się w...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10246

Wydanie: 10246

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament