Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Analiza „Rzeczpospolitej”: Platforma i PiS dzielą się imigrantami

17 września 2015 | Świat | Andrzej Stankiewicz

Sejmowa debata o przyjmowaniu imigrantów w Polsce miała skłonić rząd, by przedstawił stanowisko w tej sprawie. Ale rząd zrobił wiele, by niewiele powiedzieć.

Polski problem z kryzysem imigracyjnym w Unii Europejskiej polega na tym, że nie bardzo wiadomo, jak chce się w tej sprawie zachować rząd. Nie tylko wypowiedzi poszczególnych ministrów bywają sprzeczne, ale nawet premier zdarza się składać deklaracje, które się wykluczają.

Środowa debata w Sejmie mogła się stać dla rządu okazją, aby zaprezentować wreszcie jednolite stanowisko. Ale okazją taką się nie stała. Pani premier mówiła, wykorzystując wysoki poziom emocji, jednak bez konkretów.

Wspominała o „geście solidarności", „rodzinie europejskiej", „wiarygodności Polski w UE". Jak więc rząd chce negocjować z UE rozwiązanie kryzysu imigracyjnego? – Na jednej szali ważymy wiarygodność Polski w UE, a na drugiej realne lęki Polaków. Rząd w tej sytuacji musi być odpowiedzialny, musi być wiarygodny i przygotowany do decyzji,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10246

Wydanie: 10246

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament