Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Jedwabne szlaki z żelaza i stali

24 września 2015 | Logistyka Transport Spedycja
Drogą lądową do Europy trafia 3,5 proc. chińskiego eksportu
źródło: materiały prasowe
Drogą lądową do Europy trafia 3,5 proc. chińskiego eksportu
źródło: Rzeczpospolita

Państwo Środka buduje dodatkowe korytarze eksportu dóbr do Europy.

Jeszcze niedawno pociągi z Chin do Europy kursowały sporadycznie, raz w miesiącu. Jednak chiński rząd robi wszystko, aby uruchomić lądowe przewozy w dużej skali.

– Oferujemy regularny serwis co dwa tygodnie dla przesyłek pełnokontenerowych oraz drobnicowych. Dzięki temu możemy wykorzystywać kontenery poimportowe, co ma wpływ na finalną cenę usługi, dużo niższą niż w przypadku importu – podkreśla dyrektor ds. spedycji kolejowej w Rohlig Suus Logistics Iwetta Drewko–Bieńkowska. – Ładunki obsługujemy na terminalach w Zhengzhou, Suzhou, Wuhan, Chengdu i Chongqing.

– Dużym zainteresowaniem cieszy się usługa typu „door to door" dotycząca nie tylko klientów w Polsce, a także w Rosji. Przewozimy transportem kolejowym towary z fabryk w Chinach do magazynów w Rosji, gdzie całość obsługi logistycznej z odprawą celną włącznie realizuje Rohlig Suus – dodaje.

Przewozy kolejowe z i do Chin oferuje kilku przewoźników, panuje duża konkurencja. – Nie wszystkie połączenia cechuje regularność, przewoźnicy obsługują różne terminale – zapewnia dyrektor Działu Morskiego Solid Logistics Arkadiusz Torbicki. Dodaje, że pociąg jest droższy...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10252

Wydanie: 10252

Spis treści
Zamów abonament