Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Współpraca biznesu i nauki może dać 10 mln zł dotacji

30 września 2015 | Dobra Firma | Michał Kołtuniak
Leszek Grabarczyk
autor zdjęcia: M P
źródło: Rzeczpospolita
Leszek Grabarczyk

FUNDUSZE UNIJNE | Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłosiło kolejny konkurs o środki z programu „Inteligentny rozwój". Na opracowanie nowatorskich w skali światowej rozwiązań przeznaczy 200 mln zł. W ich tworzeniu muszą brać udział przedsiębiorcy i jednostki naukowe.

– Nauka musi się rozwijać, a nasza gospodarka może czerpać z tego wymierne korzyści. Ogromny potencjał polskiej nauki może zostać z korzyścią dla nas wszystkich wykorzystany dzięki efektywnej współpracy najlepszych zespołów badawczych z przedsiębiorcami nieobawiającymi się podejmować ryzyka i gotowymi realizować nowatorskie projekty. Ogłoszony przez NCBR konkurs stwarza im możliwość podjęcia tych wyzwań – mówiła Lena Kolarska-Bobińska, minister nauki i szkolnictwa wyższego, przy okazji ogłoszenia kolejnego konkursu o unijne i budżetowe dotacje.

Projekty aplikacyjne

A ten dotyczy tzw. działania 4.1.4 „Projekty aplikacyjne", które składa się na program „Inteligentny rozwój". Stwarza ono szansę pozyskania dotacji na realizację projektów badawczych i rozwojowych (prowadzenie badań przemysłowych, eksperymentalnych prac rozwojowych), których celem jest stworzenie unikalnych w skali świata rozwiązań. Istotnym warunkiem skorzystania z tego instrumentu wsparcia jest ścisła współpraca sektora nauki i przedsiębiorców.

Chodzi bowiem o wykorzystanie nowoczesnej infrastruktury jednostek badawczo-naukowych, która często została stworzona dzięki unijnemu dofinansowaniu w ramach poprzedniej perspektywy finansowej oraz ich możliwości kadrowych i organizacyjnych przy jednoczesnym nakierowaniu tematyki badań na realne potrzeby...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10257

Wydanie: 10257

Spis treści
Zamów abonament