Orange broni biznesu
Największy dostawca telefonii dla firm i gospodarstw domowych walczy o przychody z usług dla hurtowych partnerów.
Materiał przygotowany we współpracy z Orange Polska
O 15 proc., do 205 mln zł, spadły kwartalne przychody Orange Polska z usług hurtowych świadczonych innym operatorom. W tej sumie, odpowiadającej za około 7 proc. łącznych kwartalnych przychodów telekomu, mieszczą się także usługi pozwalające innym operatorom telekomunikacyjnym nieposiadającym własnej infrastruktury na podłączenie telefonu stacjonarnego i dostępu do internetu zdobytym klientom detalicznym: firmom i osobom indywidualnym.
Usługi komercyjne zamiast regulacji
Dzięki takiemu modelowi narzuconemu Orange – dawnej Telekomunikacji Polskiej, byłemu monopoliście – przez Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE) mniejsze telekomy konkurowały z Orange, który w swojej ofercie również ma i internet, i telefon.
W ubiegłym roku UKE zwolnił Orange z obowiązku udostępniania infrastruktury konkurentom w 76 gminach. Deregulacja dotyczy na razie tylko dostępu do internetu.
Gigant zapewnia, że zależy mu na umowach...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta