Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

W zatrudnieniu przez 24 miesiące

22 października 2015 | Praca i ZUS | Marek Rotkiewicz
TABELA 4. Najważniejsze cechy nowego dofinansowania
źródło: Rzeczpospolita
TABELA 4. Najważniejsze cechy nowego dofinansowania

Nowa forma refundacji nie obejmuje – tak jak zresztą generalnie inne rodzaje wsparcia – świadczenia przez bezrobotnego usług na podstawie umów cywilnoprawnych.

Zatrudnienie, które umożliwia uzyskiwania tego wsparcia, w praktyce oznaczać będzie konieczność zawarcia umowy o pracę. Z ustawowego pojęcia zatrudnienia trzeba tu wyłączyć umowę o pracę nakładczą oraz stosunek służbowy.

Przedstawiciele resortu pracy wyraźnie podkreślają, że stosowane przez urzędy pracy nowe regulacje mają pomagać w rezygnacji z umów cywilnoprawnych na rzecz pracowniczej formy świadczenia pracy >patrz tabela 4.

To pomoc de minimis

Zabiegający o pomoc muszą też spełnić inne wymagania. Nowa refundacja na bezrobotnego udzielana będzie zgodnie z warunkami udzielania pomocy de minimis.

W myśl art. 37 ust. 1 i 2 ustawy z 30 kwietnia 2004 r. o postępowaniu w sprawach dotyczących pomocy publicznej (tekst jedn. DzU z 2007 r. nr 59, poz. 404 ze zm.) ubiegający się o pomoc de minimis z wnioskiem o to musi przedstawić udzielającemu wsparcia:

1) wszystkie zaświadczenia o pomocy de minimis, jakie otrzymał w roku, w którym ubiega się o pomoc, oraz w ciągu dwóch poprzedzających go lat, albo oświadczenia o wielkości pomocy de minimis otrzymanej w tym okresie, albo oświadczenia o nieotrzymaniu takiej pomocy w tym czasie,

2) informacje niezbędne do udzielenia pomocy de minimis dotyczące w szczególności wnioskodawcy i prowadzonej przez niego działalności gospodarczej oraz wielkości i przeznaczenia pomocy publicznej otrzymanej w...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10276

Wydanie: 10276

Spis treści
Zamów abonament