Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Huta Pokój dla Węglokoksu bez miliardowego odszkodowania

22 października 2015 | Ekonomia

Podejrzane cypryjskie spółki straciły kontrolę nad hutą i przegrały w arbitrażu proces z Polską. Nowy właściciel planuje inwestycje.

izabela kacprzak

Polska nie musi płacić cypryjskim właścicielom akcji Huty Pokój żądanego przez nich odszkodowania w wys. 1 mld euro – orzekł trybunał arbitrażowy w Sztokholmie.  Decyzją prokuratury i sądu w Gliwicach akcje do niedawna większościowego właściciela huty od czterech lat są zamrożone w depozycie NBP. Cypryjscy właściciele większościowi uznali to za wywłaszczenie, bo nie mają wpływu na to, co się dzieje w spółce, nie mogą brać udziału w walnym, nie otrzymują też dywidendy i pozwali Polskę o odszkodowanie.

Problem po Colloseum

– Potwierdzić mogę jedynie, że orzeczenie zapadło i jest korzystne – mówi oględnie Paweł Dobroczek, radca Prokuratorii Generalnej Skarbu Państwa, która reprezentowała Polskę przed sztokholmskim trybunałem. Odmawia jednak podania szczegółów.

To nie koniec złych...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10276

Wydanie: 10276

Spis treści
Zamów abonament