Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Odnaleźć polskie talenty

09 listopada 2015 | Sport | Stefan Szczepłek
Dzieci polskich imigrantów z Wysp Brytyjskich miały okazję zaprezentować swoje umiejętności trenerom młodzieży w PZPN
źródło: PZPN
Dzieci polskich imigrantów z Wysp Brytyjskich miały okazję zaprezentować swoje umiejętności trenerom młodzieży w PZPN

PZPN przyglądał się chłopcom, którzy grają w angielskich klubach, a kiedyś mogą trafić 
do reprezentacji.

Stefan Szczepłek z Londynu

Tym razem na sprawdzian przyjechało 18 chłopców urodzonych w latach 2002 i 2003. Bartosz Zynek z akademii Queen's Park Rangers (jego ojciec grał w Zagłębiu Lubin), Marcelin Marciniak ze szkółki Arsenalu, Kacper Kmita z Northampton (ojciec zapisał go też do SMS w Łodzi), Hubert Nowacki z Oldham, najmłodszy, 11-letni Kacper Brzozowiec z Cambridge. Dwaj dotarli aż z Hiszpanii: Jakub Niezgoda z Casteldeffences niedaleko Barcelony i Manuel Witkowski z Levante. Widzieli się pierwszy raz w życiu, niewiele o sobie wiedzieli, więc nic dziwnego, że przegrali z drużyną akademii Queen's Park Rangers 2:6. Anglicy przeważali pod względem zgrania i fizycznie – ich czarnoskóry środkowy napastnik miał około 190 cm wzrostu i nie wyglądał na 12-latka. W dodatku czterech piłkarzy w ich drużynie było o dwa lata starszych od pozostałych. W tym wieku to spora przewaga. Mecz toczył się w strugach deszczu. Przestało padać, kiedy sędzia zagwizdał po raz ostatni. Jak w angielskim dowcipie.

Wszyscy są synami Polaków, którzy kilkanaście lub kilka lat temu wyjechali na Wyspy Brytyjskie w poszukiwaniu pracy. Ale w notesie koordynatora skautów PZPN na Wyspach Brytyjskich Dawida Ambrożego jest i chłopiec, którego dziadek walczył w bitwie o Anglię. Większość urodziła się jeszcze w...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10291

Wydanie: 10291

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament