Nowe zasady zatrudniania w służbie cywilnej i samorządzie
Od 22 lutego 2016 r. angażując pracowników na umowy terminowe, kierownik jednostki samorządu terytorialnego i dyrektor generalny urzędu muszą stosować znowelizowane przepisy.
Małgorzata Terlikowska
22 lutego 2016 r. wejdą w życie przepisy kodeksu pracy dotyczące m.in. rodzajów umów o pracę, zawierania umów o pracę na czas określony oraz wypowiadania umów >patrz ramka. Obejmą one także pracowników, których stosunki pracy regulują tzw. pragmatyki służbowe.
Zgodnie z art. 43 ustawy z 21 listopada 2008 r. o pracownikach samorządowych (tekst jedn. DzU z 2014 r., poz. 1202 ze zm.) oraz art. 9 ust. 1 ustawy z 21 listopada o służbie cywilnej (tekst jedn. DzU z 2014 r., poz. 1111 ze zm.) do pracowników samorządowych oraz służby cywilnej w sprawach dotyczących stosunku pracy nieuregulowanych w tych ustawach stosuje się odpowiednio przepisy kodeksu pracy. Pragmatyki określają zasady zawierania umów o pracę z pracownikami samorządowymi oraz służby cywilnej i dlatego zmiany wprowadzane w kodeksie będą miały...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta