Niejasne intencje prezesa Łaniewskiego
Obecnie podstawowym czynnikiem adaptacji modeli biznesowych będzie obniżka kosztów – pisze wiceprezes Związku Banków Polskich.
mieczysław groszek
W „Rzeczpospolitej" z 9.12.2015 r.ukazał się artykuł Roberta Łaniewskiego („Polska karta to podróż w nieznane"), prezesa Fundacji Rozwoju Obrotu Bezgotówkowego (FROB), będący polemiką z innym tekstem na temat polskiej karty, zamieszczonym w „Rz" 12.11.2015 r., autorstwa Marka Kowalskiego. Kolejna polemika z polemiką pewnie byłaby trudna, w dodatku gdy tym ostatnim jest ktoś trzeci, jak w tym przypadku. Sprawę jednak ułatwia fakt, że R. Łaniewski tekst M. Kowalskiego traktuje jedynie jako pretekst do wygłoszenia własnych poglądów na temat polskiej karty płatniczej. Już z tytułu widać, że opinia autora jest mocno niechętna, ale warto przyjrzeć się argumentom przywołanym w artykule.
Zacznijmy od faktów
Otóż 12 polskich banków i Krajowa Izba Rozliczeniowa pod parasolem organizacyjnym Związku Banków Polskich za własne pieniądze postanowiły policzyć, czy opłaca się rozwiązanie w postaci tzw. polskiego schematu płatniczego. Zamysł ma charakter wstępny nazywany w języku zarządzania projektami studium wykonalności. Informacja o tej inicjatywie jest znana w sektorze płatniczym....
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta