Piszący do sądu musi widzieć cały spór
Mamy nadzieję, że książka pomoże pracownikom socjalnym, asystentom rodziny i każdemu Kowalskiemu, który zamierza się zwrócić do sądu - mówi prof. Henryk Haak
Rz: Napisał pan z córką i opublikował opasłą książkę: „Pisma procesowe w sprawach rodzinnych z objaśnieniami". Jej cena sugeruje, że jest raczej dla prawników?
Prof. Henryk Haak, Uniwersytet Szczeciński, specjalista od prawa rodzinnego: Jest przeznaczona nie tylko dla prawników. Mamy nadzieję, że okaże się pomocna m.in. dla pracowników socjalnych, asystentów rodziny oraz każdego Kowalskiego, który w swojej sprawie rodzinnej zamierza się zwrócić do sądu. Przedstawiliśmy 140 wzorów pism, a przy wzorach również np. informacje dotyczące opłaty sądowej oraz wynagrodzenia adwokata czy radcy w danej sprawie.
Kowalscy pewnie niektóre pisma sporządzają osobiście, może nawet odręcznie. Jakie najczęściej popełniają błędy?
Do błędów najczęściej spotykanych w pismach do sądu należy zaliczyć nieprawidłowe lub niepełne określenie żądania. Dotyczy to nie tylko pozwu o rozwód czy o ustalenie ojcostwa, ale także np. wniosku o...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta