Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Kulczyk Investments ma miliardy na rozwój

27 kwietnia 2016 | Ekonomia
Od autostrady przez chemię po surowce
źródło: Rzeczpospolita
Od autostrady przez chemię po surowce
Sebastian Kulczyk, prezes Kulczyk Investments
źródło: materiały prasowe
Sebastian Kulczyk, prezes Kulczyk Investments

Za ponad 1 mld funtów spółka rodziny Kulczyków sprzedała 1,5 proc. akcji SABMillera. Nie zamierza się jednak spieszyć z wydaniem pieniędzy.

Apetyty na dalszy rozwój rodzeństwo Sebastian i Dominika Kulczykowie, które w 2015 r. przejęło firmę Kulczyk Investments (KI) po zmarłym ojcu Janie Kulczyku, ma spore. Do ewentualnych przejęć, które mogliby sfinansować 1 mld funtów (ponad 6 mld zł) uzyskanym za pakiet akcji piwnego koncernu, dojdzie jednak najwcześniej za kilka, a być może nawet za kilkanaście miesięcy – dowiedziała się „Rzeczpospolita" ze źródeł zbliżonych do spółki. W grę wchodzą nie więcej niż trzy, cztery transakcje.

– Kulczyk Investments zawsze wyróżniała niezależność finansowa, duża elastyczność działania i szybkość podejmowania decyzji. Sprzedaż części akcji pozwala na dywersyfikację ryzyka i uruchamia realizację kolejnego etapu naszej nowej strategii zgodnie z przyjętym harmonogramem – komentuje oficjalnie Sebastian Kulczyk, prezes KI. – Obecnie koncentrujemy się na budowie zrównoważonego portfela aktywów i czekamy na pomyślne zakończenie połączenia SABMiller i AB InBev.

...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10431

Wydanie: 10431

Spis treści
Zamów abonament