Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Jedenaście powodów, dla których lepiej pracować w małej firmie

02 września 2016 | Prawo w biznesie | Alain Kaj

Rodzinna atmosfera pozwala na wzajemną pomoc i motywowanie się, dzięki czemu menedżerowie i pracownicy mogą cieszyć się sukcesem, który jest wspólny. Świętowanie grupowego zwycięstwa daje więcej satysfakcji, niż pojedynczego sukcesu.

Od lat współpracuję z przedsiębiorcami biznesowymi, którzy zarządzają spółkami: zarówno tymi małymi, jak i bardzo dużymi, które pretendują do pozycji lidera na rynku (lub już nim zostały). Praca w korporacji to z jednej strony wysokie zarobki, ale z drugiej poświęcenie życia prywatnego na rzecz kariery. Osoby z generacji Y nie chcą już pracować dla światowych koncernów, kojarzących się z wyścigiem szczurów, i wybierają ścieżkę kariery w mniejszych firmach, które dają większą możliwość samorealizacji. Z mojego doświadczenia wynika, iż jedynie praca w mniejszym przedsiębiorstwie daje szanse samorealizacji. Dlaczego? Bo w takich firmach pracownik stanowi odrębną wartość, a nie siłę roboczą, dzięki czemu traktowany jest indywidualnie.

A oto 11 powodów, dla których lepiej pracować w mniejszej firmie niż w korporacji:

1. Lokalizacja

Mniejszych...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10538

Wydanie: 10538

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament