Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Przeprowadźmy fuzję regulatorów

02 września 2016 | Ekonomia
źródło: materiały prasowe

Silnym regulatorem rynku cyfrowego może zostać Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji rozbudowana o struktury Urzędu Komunikacji Elektronicznej.

szymon ruman

 

Pytanie o regulowanie rynku cyfrowego od lat pozostaje aktualne. Już na początku 2007 roku ówczesna prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej (UKE) wzywała do jego połączenia z Krajową Radą Radiofonii i Telewizji.

KRRiTV ma tą przewagę nad każdym innym organem administracji, że jest wymieniona w konstytucji. Do tego ustawa zasadnicza stawia ją w jednym szeregu z Najwyższą Izbą Kontroli oraz rzecznikiem praw obywatelskich jako organ kontroli państwowej i ochrony prawa. Konstytucja stanowi jednak dość enigmatycznie, że KRRiTV stoi na straży wolności słowa, prawa do informacji oraz interesu publicznego w radiofonii i telewizji.

Przez lata Rada była kojarzona głownie jako podmiot powołujący władze mediów publicznych, ale tej funkcji została pozbawiona, co sprowadza ją do roli regulatora rynku mediów elektronicznych.

Wielu ekspertów zarówno po stronie państwa, jak i biznesu wskazuje od lat, że rynki mediów i telekomunikacji coraz bardziej się integrują i...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10538

Wydanie: 10538

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament