Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Złe wyniki kontroli mogą psuć markę firmy

02 września 2016 | Nieruchomości | gb
źródło: materiały prasowe

Inspektorzy na dużą skalę pobierają próbki do badań.

Rz: Jak dużo materiałów budowlanych sprzedawanych na rynku ma inne parametry użytkowe, niż zapewniają o tym ich producenci na etykietach? W jakim segmencie wyniki są najgorsze?

Renata Ochman, rzecznik prasowy Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego: Możemy odnosić się wyłącznie do tych grup wyrobów, które zostały objęte kontrolą przez organy nadzoru rynku właściwe w sprawach wyrobów budowlanych, a nie do całego rynku wyrobów budowlanych.

Główny Inspektor Nadzoru Budowlanego, na podstawie analizy ryzyka, typuje grupy wyrobów tzw. podwyższonego ryzyka, które w pierwszej kolejności obejmowane są kontrolami. Wyboru tego dokonuje się na podstawie dotychczasowych wyników kontroli, w tym wyników badań, skarg konsumenckich, zgłoszeń organów nadzoru rynku innych państw członkowskich, a także informacji przekazywanych do Urzędu przez stowarzyszenia producentów różnych branż.

Zatem w odniesieniu do przebadanych w ubiegłym roku wyrobów budowlanych ok. 64 proc. z nich nie posiadało deklarowanych właściwości użytkowych. Najwięcej...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10538

Wydanie: 10538

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament