Złe wyniki kontroli mogą psuć markę firmy
Inspektorzy na dużą skalę pobierają próbki do badań.
Rz: Jak dużo materiałów budowlanych sprzedawanych na rynku ma inne parametry użytkowe, niż zapewniają o tym ich producenci na etykietach? W jakim segmencie wyniki są najgorsze?
Renata Ochman, rzecznik prasowy Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego: Możemy odnosić się wyłącznie do tych grup wyrobów, które zostały objęte kontrolą przez organy nadzoru rynku właściwe w sprawach wyrobów budowlanych, a nie do całego rynku wyrobów budowlanych.
Główny Inspektor Nadzoru Budowlanego, na podstawie analizy ryzyka, typuje grupy wyrobów tzw. podwyższonego ryzyka, które w pierwszej kolejności obejmowane są kontrolami. Wyboru tego dokonuje się na podstawie dotychczasowych wyników kontroli, w tym wyników badań, skarg konsumenckich, zgłoszeń organów nadzoru rynku innych państw członkowskich, a także informacji przekazywanych do Urzędu przez stowarzyszenia producentów różnych branż.
Zatem w odniesieniu do przebadanych w ubiegłym roku wyrobów budowlanych ok. 64 proc. z nich nie posiadało deklarowanych właściwości użytkowych. Najwięcej...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta