Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

W oczekiwaniu na kongres sędziów

02 września 2016 | Prawo | Bartosz Pilitowski
autor zdjęcia: Michał Walczak
źródło: Fotorzepa
źródło: materiały prasowe

Do Warszawy powinni przyjechać sędziowie motywowani nie tylko potrzebą obrony przed działaniami rządu, ale przede wszystkim koniecznością stawienia czoła nierozwiązanym od lat probelemom – uważa ekspert.

Bartosz Pilitowski

 

Społeczeństwo od lat wyraźnie daje do zrozumienia, że oczekuje zmian w sądownictwie. Czy sędziowie wykorzystają zbliżający się kongres do tego, aby przejąć inicjatywę i samemu zaproponować zmiany, na które czekają Polacy?

Stowarzyszenia sędziów wraz z Krajową Radą Sądownictwa organizują 3 września nadzwyczajny kongres, w którym ma wziąć udział ponad 1000 sędziów. Podobnego spotkania nie było od lat. Organizatorzy deklarują, że skłoniło ich do jego zwołania nagromadzenie w krótkim czasie „zagrożeń dla niezawisłości sędziów i funkcjonowania sądownictwa". Warto jednak, aby do Warszawy przyjechali sędziowie motywowani nie tylko potrzebą...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10538

Wydanie: 10538

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament