Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Miliony na budowę i remonty lubuskich dróg

02 września 2016 | Życie Ziemi Lubuskiej | Adam Woźniak
Trasa S3 na tererenie Lubuskiego będzie liczyć blisko 200 km
źródło: GDDKiA Zielona Gora
Trasa S3 na tererenie Lubuskiego będzie liczyć blisko 200 km

Lubuskie szykuje się do ogromnych inwestycji drogowych. Ponad 30 zaplanowanych projektów ma kosztować przeszło 367 milionów złotych.

Wysoka dostępność transportowa to jeden z czterech głównych celów strategicznych, jakie postawiliśmy sobie w Strategii Rozwoju Województwa Lubuskiego do roku 2020. W dużym stopniu udało się to osiągnąć: mamy Autostradę Wolności A2 z zachodu na wschód, mamy też prawie ukończoną trasę ekspresową S3 z północy na południe, która jest szczególnie ważną arterią komunikacyjną, gdyż łączy dwie stolice regionu lubuskiego, Gorzów i Zieloną Górę – mówi Elżbieta Anna Polak, marszałek województwa. – Ale wiele zostało jeszcze do zrobienia. Dobre skomunikowanie regionu oznacza także inwestycje na drogach wojewódzkich, budowy obwodnic lubuskich miast i to sukcesywnie robimy. W planach mamy także budowę nowego mostu na Odrze w miejscowości Milsko, który usprawni komunikację południowej części województwa w kierunku wschodnim.

Mosty łączą

Najważniejszym projektem regionu jest budowa mostu na Odrze niedaleko Milska. – To strategiczna przeprawa. Połączy dwie części województwa przecięte rzeką. Teraz, chcąc dostać się np. do pracy na drugą stronę odry, trzeba nadkładać wiele kilometrów – mówi Paweł Tonder, wicedyrektor ds. inwestycyjnych Zarządu Dróg Wojewódzkich w Zielonej Górze. Most ma kosztować 110 mln zł. Jego budowa...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10538

Wydanie: 10538

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament