Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Zła wentylacja uniemożliwi otwarcie baru

11 stycznia 2017 | Dobra Firma | Aleksandra Tarka

Nieprawidłowe usytuowanie wentylacji lokalu gastronomicznego może naruszać przepisy techniczno - budowlane oraz ochrony przeciwpożarowej. W takiej sytuacji uzasadniona jest odmowa wpisu zakładu przez inspekcję sanitarną do odpowiedniego rejestru.

Spór w sprawie dotyczył odmowy zatwierdzenia i wpisu do rejestru zakładów produkujących i wprowadzających do obrotu żywność baru mlecznego prowadzonego przez spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością.

Wszystko zaczęło się po tym, jak spółka złożyła do państwowego powiatowego inspektora sanitarnego wniosek o zatwierdzenie i wpis do rejestru zakładów podlegających urzędowej kontroli.Upoważnieni przedstawiciele inspekcji przeprowadzili kontrolę lokalu. W protokole potwierdzili, że adaptacja baru została przeprowadzona zgodnie z zatwierdzonym przez rzeczoznawcę projektem a także, że został on przygotowany do działalności związanej z przetwarzaniem żywności.

W czasie wizji lokalu stwierdzono jednak naruszenie przepisów w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. Konkretnie chodziło o usytuowanie wyrzutni powietrza z lokalu. Okazało się, że wentylacja została usytuowana na zewnątrz budynku w ścianie przybudówki parterowej przyległej do budynku, w którym znajduje się lokal gastronomiczny.

Spółka złożyła oświadczenie o podjęciu działań zmierzających do rozbudowy instalacji wentylacyjnej o komin wyciągowy odprowadzający opary z...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10646

Wydanie: 10646

Spis treści
Zamów abonament