Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Czy do dostawy laptopów dla podatnika zwolnionego stosuje się odwrócone obciążenie

11 stycznia 2017 | Ekspert księgowego | Marcin Szymankiewicz

Prowadzę sklep ze sprzętem komputerowym. Jestem podatnikiem VAT czynnym. W ostatnich dniach kupił ode mnie laptopy przedsiębiorca za łączną kwotę 24 000 zł netto.Przedsiębiorca oświadczył, że korzysta ze zwolnienia podmiotowego i z tego powodu chce zwykłą fakturę, tj. z VAT, a nie fakturę wystawioną w trybie odwróconego obciążenia. Czy słusznie wystawiłem dla tego przedsiębiorcy fakturę z VAT na dostawę tych laptopów?

Podatnikami w rozumieniu przepisów o VAT są również osoby prawne, jednostki organizacyjne niemające osobowości prawnej oraz osoby fizyczne nabywające towary wymienione w załączniku nr 11 do ustawy o VAT, z zastrzeżeniem art. 17 ust. 1c ustawy o VAT, jeżeli łącznie spełnione są następujące warunki:

a) dokonującym dostawy jest podatnik VAT, u którego sprzedaż nie jest zwolniona od podatku na podstawie art. 113 ust. 1 i 9 ustawy o VAT (tzn. ze względu na wartość sprzedaży),

b) nabywcą jest podatnik VAT czynny,

c) dostawa nie jest objęta...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10646

Wydanie: 10646

Spis treści
Zamów abonament